S porastom temperature padaju ledenice: Ne hodajte blizu streha!
Ostaje im ili da idu cestom i bježe od vozila ili da se kreću ispod streha i gledaju da ih ne pogodi ledenica. Vozači, također, izbjegavaju parkirati uz zgrade, jer strahuju da će im led i snijeg s krovova oštetiti automobile.
Iako se upraviteljske firme koliko-toliko trude očistiti većinu rizičnih krovova, situacija se ne poboljšava. Većina krovova u Titovoj ulici i Ferhadiji je očišćena od ledenica, ali postoji opasnost od obrušavanja snijega koji se počeo topiti, dok je na Marindvoru situacija i dalje kritična, pogotovo u ulici Kralja Tvrtka.
Iz Civilne zaštite KS upozorili su da se prilikom kretanja paze ledenica. Također, pozvali su upravitelje da odmah počnu sa sigurnim uklanjanjem ledenica i snijega s krovova i nadstrešnica zgrada.
– I korisnici poslovnih zgrada moraju odmah početi s uklanjanjem snijega i ledenica – naveli su iz CZ.
(dnevniavazba)