Državni sekretar Sjedinjenih Američkih Država Clinton je prilikom razgovora sa Liebermanom skrenula pažnju da su Turska i Izrael saveznici SAD-a i dodala ”Ima puno zajedničkog posla”. Tokom sastanka razmatrana su i dešavanja na Bliskom istoku.
Govoreći o mirovnom procesu na Bliskom istoku, Lieberman je ponovo potvrdio predanost Izraela rješenju sa dvije države, navodi se u izvještajima.
Saopšteno je da je Clinton tokom razgovora sa Liebermanom aktuelizirala pitanje o naporima za dovršetak procedura u Izraelu, za prebacivanje carinskih prihoda palestinskim vlastima.
Liberman se sastao i sa američkim senatorima, a prilikom razgovora izrazio je zadovoljstvo zbog novih sankcija Iranu koje je objavila administracija u Washingtonu.
Datum unošenja : 08 Februar 2012 10:07
Datum ažuriranja : 08 Februar 2012 15:27
(trtbosanskicom)