Sarajevo i dalje bez gradskog prevoza, nema štrajka taksista

0

Vijesti.ba - Sarajevo i dalje bez gradskog prevoza, nemaštrajka taksista

iako je nakon vanredne sjednice Vlade Kantona Sarajevo premijer Vlade KS-a Fikret Musić kazao da je odlučeno da će biti izdvojeno dodatnih 100.000 KM u vidu intervente pomoći voznom parku GRAS-a koji je u vrlo lošem stanju, vozila GRAS-a ni danas ne voze. Međutim, kako prenose mediji Sindikat GRAS-a pozvao je radnike…

… da se danas vrate svojim radnim zadacima, ali to se još uvijek nije desilo.

Situaciju još više otežava najava štrajka Udruženja Sarajevo taxija za 12 sati, a premijer Musić je naglasio sinoć da nema nikakvih zvaničnih najava o tome te da MUP KS-a ima nalog da poduzme sve zakonom predviđene mjere da osigura prohodnost gradskih ulica.

Vozila Centrotransa i danas saobraćaju ulicama Sarajeva na realcijama Hrasnica – Ilidža – Vijećnica i Dobrinja – Vijećnica.

 

Centrotrans Eurolines i danas prevozi Sarajlije

Na zahtjev velikog broja građana i korisnika usluga iz Kantona Sarajevo, kompanija Centrotrans Eurolines i danas nastavlja sa prijevozom na gradskim linijama, saopćeno je jutros iz ove kompanije.

U cilju pružanja minimalnih uslova prijevoza građana polaske obavljaju na relacijama:

Hrasnica – Ilidža – Vijećnica, prvi polazak u 05,30 sati; Dobrinja – Vijećnica, prvi polazak u 05,30; Hadžići – Ilidža, prvi polazak u 06,00; Raštelica – AS Sarajevo, prvi polazak u 05,45; Stup – Rajlovac, prvi polazak u 05,30; Baščaršija – Vratnik, prvi polazak u 05,30; Baščaršija – Sedrenik, prvi polazak u 05,30 sati.

Centrotrans Eurolines je u službu građana stavio na raspolaganje sve svoje slobodne kapacitete kao i kapacitete koje organizacijskim promjenama izvlači iz svojih redovnih poslova, saopćeno je.

Postignut dogovor s MUP-om, nema štrajka taksista

Taksisti Udruženja “Sarajevotaxi” danas neće blokirati sve važnije raskrsnice u gradu kako je to ranije najavljeno, jer je postignut dogovor s MUP-om Kantona Sarajevo da se maksimalno angažira na uklanjanju tzv. “divljih” taksista, saznaje Fena u Udruženju “Sarajevotaxi”.

Kao razlog za današnju blokadu, članovi Udruženja “Sarajevotaxi” su ranije naveli jučerašnji izlazak nelegalnih taksista na ulice Sarajeva koji su štrajk KJKP “Grasa” iskoristili za nelegalni prijevoz putnika.

Iz Udruženja “Sarajevotaxi”, također, ističu da je štrajk koji je bio najavljen danas uredno prijavljen MUP-u 13. septembra.

 

(FENA)

Leave a Reply