Hamas: Izraelski zločini neće uticati na odluke naših lidera

IslamBosna.ba – Hamas je saopćio u srijedu da će nastaviti koordinaciju s palestinskim frakcijama kako bi sačuvao nacionalnu odluku koja predstavlja Palestince, naglašavajući da “izraelski zločini” neće uticati na odluke njegovog rukovodstva.
Hussam Bedran, član politbiroa pokreta, član političkog biroa pokreta, izjavio je u saopćenju nakon napada na pregovaračku delegaciju Hamasa u katarskoj prijestolnici Dohi, u utorak, da „izraelski zločini“ neće uticati na odluke rukovodstva pokreta niti na kontinuiranu koordinaciju s različitim palestinskim frakcijama, s ciljem očuvanja nacionalne odluke koja predstavlja cjelokupan palestinski narod u pitanjima od zajedničkog interesa.
Bedran je naglasio da „zločin koji je počinio okupatorski režim“ u Dohi potvrđuje ono što pokret oduvijek tvrdi da to nije obična država, već skupina bandi, ubica i terorista koji upravljaju državom s velikim vojnim kapacitetima, vođeni ekstremističkim uvjerenjima zasnovanim na rasističkim iluzijama.
Dodao je da je „okupatorski režim“ stvarna prijetnja sigurnosti i stabilnosti cijele regije, te da vodi otvoreni rat protiv svih ne samo protiv palestinskog naroda.
Bedran je istakao da su iz svih palestinskih frakcija, od nacionalnih ličnosti i društvenih struktura, pristigle poruke i pozivi podrške pokretu u suočavanju s ovom zločinom koji je počinio okupacioni premijer i ratni zločinac Benjamin Netanyahu u Dohi.
Naglasio je da krv vođa Hamasa nije vrednija od krvi djece, staraca i žena u Gazi i drugim mjestima, pojašnjavajući da se pokret bori za svoj narod i djeluje politički i diplomatski u službi palestinskog pitanja. Potvrdio je da nijedna sila na svijetu neće moći spriječiti njihovo pravo da obavljaju svoju nacionalnu ulogu.
IslamBosna.ba