Brat osumnjičenih: Nije ovo Afganistan!

0

pretres-rustempasicIstražitelji Federalne uprave policije (FUP) jučer kasno popodne okončali su pretres porodične kuće i pomoćnih objekata uhapšenog Rijada Rustempašića u selu Odžak kod Bugojna. Pretres je trajao od ranih jutarnjih sati i to u prisustvu uhapšenog Rustempašića.

Da li je akcija rezultirala eventualnim pronalaskom oružja ili slične opreme, što je bio cilj i ranijih pretresa, nije se moglo saznati na licu mjesta. Inače, tokom dana pripadnici FUP-a nisu dozvoljavali pristup kući Rustempašića, koja se nalazi odmah uz Rustempašića kulu u ovom bugojanskom naselju.

Stanovnici Odžaka i Rijadove komšije nisu željeli ništa komentirati, a neki od njih izrazili su sumnju u opravdanost ove akcije, te Rustempašićevu eventualnu vezu s terorizmom.

Asim Rustempašić, stariji brat osumnjičenih Rijada i Muhameda Rustempašića, jučer se pitao “zašto se ovo dešava nedužnim ljudima”.

– Mogu praviti šta hoće. Ali, moja braća nisu kriva. Pogledajte šta rade nevinim ljudima. Pa, nije ovo Afganistan! Smetamo im samo zato što smo iskreni vjernici, muslimani, i što držimo do sebe
– kazao je Asim Rustempašić.

Avaz

Leave a Reply