ForumIslamBosnaTražiKontaktŠuraLoginRegistruj se

Privatni kutak

IB - Dućan:

Zadnji tekstovi:

Podrži IB:

Zadnji postovi:

Poruke dana
Aferim dana:
Bezze dana:

Statistika
Poruka: 615060
Tema: 65066
Članova: 56469
Najnoviji član: floorreli669

Popularno

+  IslamBosna Forum
|-+  Forum na bosanskom jeziku
| |-+  Zanimljivosti i ostalo (Moderator: eko87)
| | |-+  Odmor u Bosni: Gdje?
0 Članova i 1 Gost citaju ovu temu. « prethodno sljedeće »
Stranica: 1 ... 9 10 [11] 12 Idi dolje Printaj
Tema: Odmor u Bosni: Gdje?  (Čitanja 52280 puta)
aminabahi
Oflajn
Žensko
415
Vidi Profil
« Odgovori #150 u: Juni 22, 2008, 22:01:55 »

jos sam imala nijjet ovdje da malo napisem o borackom jezeru..predivno mjesto zaista..tamo smo bili koletivno iz firme u kojoj radim.prvi put smo isli prije 3 godine i toliko am se svidjelo da nam je to sad postalo kao tradicija i ide se svaki godine samo sto sam ja ove godine morala se oprostiti sa tim izletom zbog zdravstvenih problema.
tamo smo bili smjesteni u onim bungalovima,bili smo u toku sedmice i posjete su tad minimalne tako da smo bili sami cijelo to vrijeme.cijene su pristupacne,nocenje smo placali 12 km po osobi a uslovi su zaista dobri s obzirom da smo smjesteni bas tako reci na otvorenom..a o ljepotama borackog jezera sigurno i samo znate da vam ovdje ne objasnjavam..
*
0
*
0
Sabur
Oflajn
508
Vidi Profil
« Odgovori #151 u: Juni 29, 2010, 11:06:27 »

aminabahi

imaš li kakav link za boračko jezero i ponudu?
*
0
*
0
Endelus
*
Oflajn
2575
Vidi Profil
« Odgovori #152 u: Mart 26, 2011, 23:14:40 »

Bihac -

Bihac - restoran Bondeno (u samom centru), slasticarna Trova(centar ili ozimice I), restoran Cardak na Uni (u parku, pored mosta) evo odmah i cjenovnik ovog zadnjeg http://oi51.tinypic.com/noiyhu.jpg
restoran Slap( http://members.goldenindex.com/slap ) nalazi se u Ripcu, put avnoja-kad se pocnete penjati uz naselje, na desnoj strani nalazi se oglasna tabla na cetvorokatnoj zgradi, tu je prolaz izmedju zgrade i trgovine...(uzak prolaz, neupadljivo, lako se promasi ako ne pratis) slijedite put, predjete preko drvenog mosta i tu ste...

izletista- Klokot

Strbacki Buk -bihac-put avnoja-skretanje za Kulen Vakuf/Orasac, u Orascu na desnoj strani u blizini mostica nalazi se putokaz za Strbacki buk...dalje je makadam

Kulen Vakuf - tvrdjave: Ostrovica na lijevoj obali, Havala na desnoj;
dzamija nekad se nalazila iznad raskrsnice a imam je klanjao na jednoj obali (potok/jarak neki)dzemat na drugoj  laugh sad je takodjer na spratu, tj poslovni objekti su ispod ali sve je prazno pa ni raskrsnica nije sto je bila
posjetiti djeciji dom Duga - odnesete im malo igracki, slatkisa, slikovnica bilo sta  laugh
opstina/MZ je pravila biciklisticku stazu ne znam da li je zavrseno, koga zanima nek se raspita
restorani imaju dva kod mosta

Martin Brod (prekrasno mjesto) - izmedju KulenVakufa i MB je makadam nekad bio(ne znam da li se asvaltiralo)10tak km, ponijeti svoju hranu/pice ne ostavljajte novce vlasima  Tongue

kazu da ce nam ove godine pustiti u promet Unsku prugu, pa preporucujem relaciju Bihac-Martin Brod vozom proci, kao i Bosanska Krupa-Bihac-MB

Bihac - na relaciji puta Bihac -Krupa nalazi se Kostelski buk -Obavezno!!!! Pod moranje Grin
hrana ambijent,sve

Upozorenje: na izlazu iz bihaca...jablanska ulica, pokoj takodjer i na samom izlazu iz pokoja nalaze se radari i policija vreba,pazite kako vozite)

do Krupe prolazite prekrasnim kanjonom Une  Smiley  na pruznim prelazima gledati ili slusati, nema rampi a vozovi prolaze Wink jeste da oni uspore ali...

B.Krupa - picerija salem, slasticarna rekic, ima i cevabdzinca kod envera,banjalucki cevapi(svi je hvale a ja ne volim bas cvp pa sta znam, valjda su uredu)
malo prosetati oko starog grada, preko Unskih ada, mlinova(tamo ima i kahva negdje  Grin)

izvor krusnice i ladjom doci do une  Cool

na izlazu iz Krupe, mjesto Halkici, pored glavne ceste(krupa/banjaluka ili krupa buzim ili kako hocete) nalazi se Makaba, preporucujem  Smiley

http://restoran-makaba.com/
(poslije restorana sokak desno vodi do Una kampa, kome treba  Smiley

nastavite li dalje ogranicenje  voznje, cuvati se policije...takodjer i poslije nadvoznjaka zna biti)

na raskrsnici krupa/cazin/otoka mjesto ljusina tacnije kod cestara  Grin
ima janjetina  Grin e sad ja mrzim janjetinu ali tu uvijek ima naroda i svi hvale pa ko voli nek izvoli, imaju dva objekta, tj kuce i ne znam kod koga je bolja, oprobate malo kod jednih malo kod drugih

nastavite li dalje na ulazu u Otoku mlin (tu je negdje ogranicenje 60 pa 50 i ponovo policija)

jedan ima na putu za Buzim
prema Bosanskom Novom, na desnu stranu papro ili kod Papre (hrana onako, ali lijep ambijent..una slapovi i to...
tu je i plaza/izletiste mlincici

za krajisnike- imate izletiste na ljusini, i to pored jezera  Grin nisam vjerovala dok ne odoh, cuj jezero otkud im  Tongue helem nejse, divno mjesto

putokaz od cestara Tongue ljusina-skrenuti pored one trgovine gradjevinskog materijala-zatim desno, dalje pratiti cestu...prodje se osnovna skola i pravac gore, kad dodjete do mesdzida skretanje lijevo  i kroz drugo dvoriste,tj imaju dvije tri kuce, i put ali djeluje kao da prolazis kroz dvoriste...preci one livade, ma odmah se vidi jezero, i parkirate kod lovackog doma

toliko od mene
nadam se da nisam sta zaboravila

*
1
*
0
ihlasica
*
Oflajn
10803
Vidi Profil
« Odgovori #153 u: Mart 26, 2011, 23:56:53 »

bra

Kako volim Unu.
*
0
*
0
Zele
Oflajn
Muško
8481
Vidi Profil
« Odgovori #154 u: Mart 27, 2011, 00:59:09 »

Krajina je bez sumnje biser Bosanski .Una je ljepotica bez premca.. skoro pa k'o Drina Wink

Samo u Bosni moze biti tako lijepo.Ne, nisam subjektivan..vec sasvim realan. Smiley
*
0
*
0

Sredinom.
hadid28
*
Oflajn
Muško
5305
Vidi Profil
« Odgovori #155 u: Maj 01, 2012, 21:27:13 »

Da malo oživimo ovu temu  Smiley

Ima li neko informaciju koliko košta iznamljivanje kolibe kod Prokoškog jezera

i kako stupiti u kontakt sa iznajmljivačem. Nisam to uspio naći na internetu.

Može i prijedlog za neku drugu destinaciju takvog tipa...dakle negdje u prirodi, poželjno kraj vode...
*
1
*
0

O vi koji vjerujete, Allaha se bojte i u Poslanika Njegova vjerujte, On će vam dvostruku milost Svoju darovati, i daće vam svjetlo pomoću kog ćete ići, i oprostiće vam - jer Allah prašta, i samilostan je - (Al-Hadid 28)
Sparkle
*
Oflajn
Žensko
6206
Vidi Profil
« Odgovori #156 u: Maj 01, 2012, 22:52:29 »

Kad izgustiras hadide javi, ja se odavno kanim otici na prokosko, ali mi se uvijek izmakne Smiley
*
0
*
0

I may look calm, but in my head, I've killed you three times.
hadid28
*
Oflajn
Muško
5305
Vidi Profil
« Odgovori #157 u: Maj 01, 2012, 22:59:29 »

prije nekoliko godina kad sam bio u Fojnici bila je priča o tim kolibama i koliko se sjećam spominjana je jedna cijena koja nije baš velika....spomenuto je da gore ima i mala džamija i tako...

ok javim ti ako štogod saznam ako Bog da...  Smiley
*
0
*
0

O vi koji vjerujete, Allaha se bojte i u Poslanika Njegova vjerujte, On će vam dvostruku milost Svoju darovati, i daće vam svjetlo pomoću kog ćete ići, i oprostiće vam - jer Allah prašta, i samilostan je - (Al-Hadid 28)
Deepblue
Oflajn
1580
Vidi Profil
« Odgovori #158 u: Maj 01, 2012, 23:00:27 »

Prokosko je lijepo - definitivno - ali sam od puno ljudi cuo da gore nije pametno ici svojim autom osim ako imas dzipa... ili jos bolje - sluzbeno auto Smiley
Ceka te cirka 16 km zeznutog makadama u jednom pravcu, a valja ti se i vratiti. Nisam isao gore, ali prenosim od ljudi koji su jednom isli, rekli da je lijepo i vise ne bi nikada Smiley

I da... evo jedan video kao loziona Smiley

http://go2bosnia.com/media/item/156-everyday-life-on-the-lake-proko%C5%A1ko-video.html
« Last Edit: Maj 01, 2012, 23:02:38 od Deepblue »
*
0
*
0

www.go2bosnia.com

Bosnia... the real sense of adventure Smiley
djulbe-secer
*
Oflajn
Žensko
9722
Vidi Profil WWW
« Odgovori #159 u: Maj 01, 2012, 23:09:12 »

Prokosko je lijepo - definitivno - ali sam od puno ljudi cuo da gore nije pametno ici svojim autom osim ako imas dzipa... ili jos bolje - sluzbeno auto Smiley
Ceka te cirka 16 km zeznutog makadama u jednom pravcu, a valja ti se i vratiti. Nisam isao gore, ali prenosim od ljudi koji su jednom isli, rekli da je lijepo i vise ne bi nikada Smiley

I da... evo jedan video kao loziona Smiley

http://go2bosnia.com/media/item/156-everyday-life-on-the-lake-proko%C5%A1ko-video.html

Da upravu si, put do Prokoškog je očajan... Ja sam išla busem, al tih 18 km je vozio čini mi se sat vremena...
*
0
*
0

Zivot ima bolji okus kad su ti stopala umorna od puta...
(nalij mi kahvu i ja ću odmah bit raspoložena)
sejfuddin
*
Oflajn
Muško
4436
Vidi Profil
« Odgovori #160 u: Maj 01, 2012, 23:11:30 »

inshaallah, sljedeci tekst moje hronike ce imati veze i sa turistickom ponudom u Bosni Smiley
*
0
*
0

Danas smo urbani, sutra smo kurbani.

http://www.islambosna.ba/category/s35-kolumne/c109-sejfudinova-hronika/
Deepblue
Oflajn
1580
Vidi Profil
« Odgovori #161 u: Maj 01, 2012, 23:17:58 »

Sejfo intervjuira gospodina Nazifa Aranzmana - direktora turisticke radne organizacije "Dobra lova, dobar put - lafo lova, lafo put" Cheesy

*
1
*
0

www.go2bosnia.com

sejfuddin
*
Oflajn
Muško
4436
Vidi Profil
« Odgovori #162 u: Maj 01, 2012, 23:18:34 »

ovo je lijepa stranica
www.go2bosnia.com
*
2
*
0

Danas smo urbani, sutra smo kurbani.

http://www.islambosna.ba/category/s35-kolumne/c109-sejfudinova-hronika/
hadid28
*
Oflajn
Muško
5305
Vidi Profil
« Odgovori #163 u: Maj 01, 2012, 23:20:51 »

na ovim slikama se put i ne čini tako loš

*
0
*
0

Deepblue
Oflajn
1580
Vidi Profil
« Odgovori #164 u: Maj 01, 2012, 23:23:43 »

Mislim da su ove slike kada su nasipali put, ali se valjda poslije opet razvalio.
Nista, posalji nam svjeze slike kada budes isao Smiley
*
0
*
0

www.go2bosnia.com

Stranica: 1 ... 9 10 [11] 12 Idi gore Printaj 
« prethodno sljedeće »
Skoci na:  

Posjetilaca: 67940402
Copyright © IslamBosna.ba