ForumIslamBosnaTražiKontaktŠuraLoginRegistruj se

Privatni kutak

IB - Dućan:

Zadnji tekstovi:

Podrži IB:

Zadnji postovi:

Poruke dana
Aferim dana:
Bezze dana:

Statistika
Poruka: 615060
Tema: 65066
Članova: 56469
Najnoviji član: floorreli669

Popularno

+  IslamBosna Forum
|-+  Forum na bosanskom jeziku
| |-+  Pomoć, da'va, aktivnosti
| | |-+  Slike ramazana u BiH?
0 Članova i 1 Gost citaju ovu temu. « prethodno sljedeće »
Stranica: [1] 2 3 Idi dolje Printaj
Tema: Slike ramazana u BiH?  (Čitanja 6788 puta)
radikal
*
Oflajn
Žensko
7945
Vidi Profil WWW
« u: Avgust 24, 2009, 02:40:23 »

Esselamu alejkum

Webstranica lastprophet.info pravi neki ramazanski projekt i trebaju im slike ramazana u BiH. Da li iko ima neke slike koje mi može poslati/attachirati pa da ja njima pošaljem? (mogu biti slike iftara, teravije, džamija... bilo šta o ramazanu)

prilično je hitno
*
0
*
0

Neki ljudi vide stvari koje postoje i pitaju - zasto?. Drugi sanjaju o stvarima koje nikad nisu postojale i pitaju - zasto ne?
jenix
Oflajn
48
Vidi Profil
« Odgovori #1 u: Avgust 26, 2009, 10:21:17 »

Selam radikal,

Smiley

ne znam jesam li zaklasnila i koliko im mogu koristiti ove slike...

Uglavnom, kao sto vidis radi se o prvom danu ramazana ove godine i dzuma namazu u Begovoj dzamiji u Sarajevu...

[attachment deleted during maintenance]
*
0
*
0
sejfuddin

« Odgovori #2 u: Avgust 26, 2009, 10:32:20 »

Uglavnom, kao sto vidis radi se o prvom danu ramazana ove godine i dzuma namazu u Begovoj dzamiji u Sarajevu...

Ovim ljudima je dzaba govorit' da bez sedzde koja je rukn namaza, namaz nije ispravan (osim ako klanjaju kao bolesne osobe sjedeci) cenzo
Ovaj chelo u bijeloj majici i lijevo do njega ovaj u ljubicastoj klanjaju samo "isharetom".
Sta ce ljudi s "lastprophet.info" pomisliti o 'bosanskom islamu, koji se ovdje praktikuje vec 500 godina'  Roll Eyes
*
0
*
0
jenix
Oflajn
48
Vidi Profil
« Odgovori #3 u: Avgust 26, 2009, 11:09:05 »

Ma i ja sam ih 'uocila' kad sam se malo bolje zagledala u sliku...

Grin

Ali presutih...

A sta mislis da pretpostavimo, da 'ko fol' malo 'kasne' sa pravom sedzdom?

Wink  Grin
*
0
*
0
sejfuddin

« Odgovori #4 u: Avgust 26, 2009, 11:20:05 »

photoshopiraj ovu dvojicu zabushanata  Grin
*
0
*
0
STAbduhu
*
Oflajn
386
Vidi Profil
« Odgovori #5 u: Avgust 26, 2009, 12:12:06 »

koliko ja vidim oni nemaju serdzade ili bilo kakve prostirke ispred sebe
*
0
*
0
sejfuddin

« Odgovori #6 u: Avgust 26, 2009, 12:14:32 »

Pa nemaju jer ne klanjaju 'kako je Bog propis'o". Pogledaj da su sve dzematlije na koljenima, samo njih dvojica najpametniji i chuche. A mogu uvjek staviti karton, jaknu, dzemper kao prostirku da osiguraju da im je mjesto klanjanja cisto
*
0
*
0
ummuSumejja
*
Oflajn
Žensko
12667
Vidi Profil
« Odgovori #7 u: Avgust 26, 2009, 12:19:48 »

pa ova dvojica mozda nisu dosli da klanjaju po svoj prilici Grin
*
0
*
0

'' Za svakog faraona postoji Musa. ''
Ummu Marjam
Oflajn
7130
Vidi Profil
« Odgovori #8 u: Avgust 26, 2009, 16:31:25 »

Ima brdo tekstova o sestrama i ispravnom hidžabu. A ja još nisam videla tekst na bosanskom o braći i ispravnom načinu oblačenja. Koliko je ispravan namaz ovima što im se sve poispada cenzo kad su na sedždi? Lips Sealed Zar nema nigde da se kupe malo šire pantalone i duže majice
*
0
*
0
L_
*
Oflajn
Žensko
7203
Vidi Profil
« Odgovori #9 u: Avgust 26, 2009, 16:45:35 »

Zar ne vidite da samo kasne sa sedždom?  Grin

Inače, željna sam džemata u kome te neće pogledati ispod oka ako popuniš saf Smiley
*
0
*
0
sejfuddin

« Odgovori #10 u: Avgust 26, 2009, 17:17:04 »

Ima brdo tekstova o sestrama i ispravnom hidžabu. A ja još nisam videla tekst na bosanskom o braći i ispravnom načinu oblačenja. Koliko je ispravan namaz ovima što im se sve poispada cenzo kad su na sedždi? Lips Sealed Zar nema nigde da se kupe malo šire pantalone i duže majice

Nije Poslanik a.s. dzabe rekao da su najbolji saffovi za muskarce prvi , a za zene zadnji. Helem u Bosni je tako da u zadnje saffove uglavnom dolaze ovi shminkeri, koji se tu pozicioniraju da mogu prije napustiti dzamiju (ili harem dzamije) cim hodza preda selam.
Onda nije ni cudo da u takvim saffovima imas svakakvih
(ne generalizujem ,ali je u vecini slucajevo ovako)

Tragedija moje obzervacije je u tome da oni koji su u prvim saffovima su "u pet deka" po pitanju oblacenja sa ovim zadnjim, tako da je tvoja kritika na mjestu  Smiley
*
0
*
0
AbdulFaatir
*
Oflajn
23624
Vidi Profil
« Odgovori #11 u: Avgust 26, 2009, 20:19:06 »

Ovim ljudima je dzaba govorit' da bez sedzde koja je rukn namaza, namaz nije ispravan (osim ako klanjaju kao bolesne osobe sjedeci) cenzo
Ovaj chelo u bijeloj majici i lijevo do njega ovaj u ljubicastoj klanjaju samo "isharetom".

koliko ja vidim, oni su u pokretu, i trenutno svi padaju na sedzdu, obrati pažnju na čovjeka ispred njih

toliko o ramazanu i lijepom mišljenju o muslimanima 
« Last Edit: Avgust 30, 2009, 15:31:27 od AbdulFaatir »
*
0
*
0

"I ne služite se zakletvama svojim zato da biste jedni druge varali, da se ne bi pokliznula noga koja čvrsto stoji, i da ne biste nesreću iskusili zato što ste od Allahova puta odvraćali; a patnja velika vas još čeka."
vjera_istine2
Oflajn
5053
Vidi Profil
« Odgovori #12 u: Avgust 27, 2009, 00:10:03 »

Ramazan u Tesnju

http://tesnjaci.com/index.php?option=com_content&view=article&id=573:ramazanske-noi-u-tenju&catid=42:teanj&Itemid=28
*
0
*
0
Walter
Oflajn
1713
Vidi Profil
« Odgovori #13 u: Avgust 27, 2009, 00:25:21 »

koliko ja vidim, oni su u pokretu, i trenutno svi padaju na dženazu, obrati pažnju na čovjeka ispred njih

Ispravi ovo pod hitno!!!
*
0
*
0
sejfuddin

« Odgovori #14 u: Avgust 27, 2009, 00:38:51 »

koliko ja vidim, oni su u pokretu, i trenutno svi padaju na dženazu, obrati pažnju na čovjeka ispred njih

Ispravi ovo pod hitno!!!

Treba uvesti  pravilink da je 2h prije iftara zabranjeo pisati bilo sta na forumu, da se ne desavaju 'vaki lapsusi Smiley
*
0
*
0
Stranica: [1] 2 3 Idi gore Printaj 
« prethodno sljedeće »
Skoci na:  

Posjetilaca: 67940383
Copyright © IslamBosna.ba