ForumIslamBosnaTražiKontaktŠuraLoginRegistruj se

Privatni kutak

IB - Dućan:

Zadnji tekstovi:

Podrži IB:

Zadnji postovi:

Poruke dana

Statistika
Poruka: 616745
Tema: 65138
Članova: 56876
Najnoviji član: KBrewster

Popularno

+  IslamBosna Forum
|-+  Forum na bosanskom jeziku
| |-+  Politika i aktuelnosti (Moderatori: ihlasica, eko87)
| | |-+  PLATA 700KM, osigurani HRANA, PI?E,SMJEŠTAJ, ODJE?A i CIGARETE
0 Članova i 1 Gost citaju ovu temu. « prethodno sljedeće »
Stranica: 1 2 [3] 4 5 ... 17 Idi dolje Printaj
Tema: PLATA 700KM, osigurani HRANA, PI?E,SMJEŠTAJ, ODJE?A i CIGARETE  (Čitanja 10755 puta)
sister
*
Oflajn
2132
Vidi Profil
« Odgovori #30 u: Maj 09, 2012, 00:05:51 »

Ama Edo, necu da zamisljam nista. Procitaj jos jednom vijest pa ces vidjeti da se radi o srpskim stocarima, to je cinjenica. Onda procitaj komentare pa reci da li se iko ogradio i rekao npr. "Srbi seljaci iz grada(Sarajeva...) treba da idu cuvati ovce". Ako se tako misli, onda tako treba napisati i  - vuk sit, ovce na broju Smiley
*
0
*
0

"Kič je uvreda za inteligenciju"
Edo Alpasini
*
Oflajn
Muško
15389
Vidi Profil
« Odgovori #31 u: Maj 09, 2012, 00:08:04 »

@edo A.

Navod
50% da jesu, a 100% da nisu. Samo što svi guraju svoje osim Sarajlija, tako da smo sami si krivi što je tako kako jest.

A šta to 100% nisu? Jel nema onih seljaka koji su  pametniji, kulturniji, školovaniji od gradske djece ili si htio nešto drugo da kažeš?   Ako misliš na fotelje, ko je god časno završio  visoku školu i časno dobio tu fotelju, njegova je..ne mora ona da bude za nekoga iz grada rezervisana. a što se tiće štela, tu se svako gura i seljaci i gradska raja, ko ima koga za leđima...

Nisam ja to rekao, samo da su svi oni pametniji, školovaniji itd od gradske djece, je neozbiljna tvrdnja. A kad pričamo o foteljama, ako izuzmemo one časno 'zarađene', kako već rekoh, puno bolje 'laktanje' ide onima sa strane nego Sarajlijama (opet kažem, mogu pričati za Sarajevo, a i, govorim o svima sa strane, makar bili i iz nekog manjeg grada).
*
0
*
0

Gdje god se okrenem i kud god da odem, vidim sve me podsjeća na Tebe, pa ko bi me spasio ako bih okrenuo leđa Tvojoj riječi kad je utočište samo kod Tebe, jedini Gospodaru, kada cijeli Univerzum postoji samo zahvaljujući Tvojoj volji, kako, kada si mi pomogao svaki put kada mi je pomoć bila potrebna
Edo Alpasini
*
Oflajn
Muško
15389
Vidi Profil
« Odgovori #32 u: Maj 09, 2012, 00:09:16 »

Ama Edo, necu da zamisljam nista. Procitaj jos jednom vijest pa ces vidjeti da se radi o srpskim stocarima, to je cinjenica. Onda procitaj komentare pa reci da li se iko ogradio i rekao npr. "Srbi seljaci iz grada(Sarajeva...) treba da idu cuvati ovce". Ako se tako misli, onda tako treba napisati i  - vuk sit, ovce na broju Smiley

Ama nebitno, i da su naši stočari, ne bi se ništa dramatično promijenilo. Ili ti želiš reći, da je to što su u pitanju anamo oni razlog neodziva na 'konkurs'?
*
0
*
0

Gdje god se okrenem i kud god da odem, vidim sve me podsjeća na Tebe, pa ko bi me spasio ako bih okrenuo leđa Tvojoj riječi kad je utočište samo kod Tebe, jedini Gospodaru, kada cijeli Univerzum postoji samo zahvaljujući Tvojoj volji, kako, kada si mi pomogao svaki put kada mi je pomoć bila potrebna
elma26
*
Oflajn
Žensko
4434
Vidi Profil
« Odgovori #33 u: Maj 09, 2012, 00:14:47 »

U mom razredu su većinom svi bili Sarajlije, da se ograničim na dvije drugarice njihovi su ćukun,ćukun,ćukun itd... dede i nane Sarajlije neću spominjati prezimena, nevažno. Posle srednje domalo su se udale nisu htjele studirati jer to samo "seljaci" rade. Par godina posle nemaju posao kukaju. Moje pitanje upućeno tebi Edo: Šta po tvom mišljenju one zaslužuju neko radno mjesto inžinjera ili neku poziciju gdje se traži VSS? Samo zato što su iz Sarajeva.. Ja zaista ne znam do kada će nam više seljaci biti krivi, sandžaklije itd...
*
6
*
0

Per aspera ad astra
sister
*
Oflajn
2132
Vidi Profil
« Odgovori #34 u: Maj 09, 2012, 00:15:39 »

Ama nebitno, i da su naši stočari, ne bi se ništa dramatično promijenilo. Ili ti želiš reći, da je to što su u pitanju anamo oni razlog neodziva na 'konkurs'?

Pa mozda je to razlog.

Meni se ipak ne svidja to sto se odmah drvlje i kamenje na seljake. Mozda su oni krivci za sve, mozda, ali brate treba prvo protjerati cetnike iz fotelja. No, valjda je i to nebitno. Ili je bitno da su oni gradjani?
Ipak se treba bolje izrazavati, konkretnije.
*
1
*
0

el-muharib
Oflajn
Muško
7589
Vidi Profil
« Odgovori #35 u: Maj 09, 2012, 00:16:57 »

@Edo

Navod
Nisam ja to rekao, samo da su svi oni pametniji, školovaniji itd od gradske djece, je neozbiljna tvrdnja.

el-muharib

Navod
Možda su ta djeca sa sela se pokazala kao kulturnija, pametnija, odgojenija, i školovanija od mnoge gradske djece  

Mislio sam na djecu seljaka koji su sjeli u neke fotelje da su možda se pokazala pametnija i školovanija od MNOGE gradske djece, nigdje ja nisam rekao tu "neozbiljnu tvrdnju" da su svi oni pametniji od sve gradske djece, jer bi to bila u protivnom potvora. Moramo da cijenimo školovani kadar i kapacitet bez obzira odakle dolazio, a pričat protiv korumpiranih školovanih ljudi, bez obzira bili  tatini gradski sinovi ili sinovi seljaka

Smiley
*
2
*
0

Ne boji se Allaha onaj koji želi da se pročuje za njega!!!
Amar Teskeredzic
Oflajn
11510
Vidi Profil
« Odgovori #36 u: Maj 09, 2012, 00:22:06 »

Edo Alipasin
Navod
Iako smatram da se svako može pronać u tome, bio iz sela ili grada, ali valjda je lakše onom ko je odrastao na selu da se bavi čuvanjem ovaca, nego onome ko je odrastao u gradu. To je prost zaključak.
Ako je vakat došao da ljudi iz grada trebaju kolektivno ić' čuvat ovce, zato što ljudi sa sela hoće u grad po svaku cijenu, onda se ne trebamo čuditi što nam je ovakvo stanje kako jest. Jer ako onaj ko je odrastao sa ovcama ne želi da ih čuva (iz kojeg god razloga), kako očekivati želju kod onog ko ih vidi uživo samo za Kurban bajram.

....eh ,sada pokusavas da generalizujes i pravis pokusaj prestavljanja  STEREOTIPNOG izgleda sela - a to je da svako selo ima masu(milione ovaca,goveda) i dijeca se radjaju s blejanjem istih na uho(novoreodjencetu).To nije bas tako.....

Poenta mog posta je u tome da ako covijek ima nijet za zaradom - to isto moze i ostvariti.Nemoj da se sad vadimo da su u pitanju SRBI(gazde),bilo je tih slucajeva traznje  i kod Bosnjaka.....

cenzo
*
0
*
0

....MUDROST JE NEKAD I SUTJETI,JER SVEMU DODJE KRAJ....
Edo Alpasini
*
Oflajn
Muško
15389
Vidi Profil
« Odgovori #37 u: Maj 09, 2012, 00:22:20 »

U mom razredu su većinom svi bili Sarajlije, da se ograničim na dvije drugarice njihovi su ćukun,ćukun,ćukun itd... dede i nane Sarajlije neću spominjati prezimena, nevažno. Posle srednje domalo su se udale nisu htjele studirati jer to samo "seljaci" rade. Par godina posle nemaju posao kukaju. Moje pitanje upućeno tebi Edo: Šta po tvom mišljenju one zaslužuju neko radno mjesto inžinjera ili neku poziciju gdje se traži VSS? Samo zato što su iz Sarajeva.. Ja zaista ne znam do kada će nam više seljaci biti krivi, sandžaklije itd...

A jesam li ja to rekao možda da bi trebalo zaposliti Sarajliju neškolovanog umjesto školovanog ne-Sarajliju? Nisam, već samo da je 'seljački' lobi puno uspješniji od 'sarajevskog' (ako ga uopšte ima) kada je u pitanju zapošljavanje.
*
1
*
0

Edo Alpasini
*
Oflajn
Muško
15389
Vidi Profil
« Odgovori #38 u: Maj 09, 2012, 00:26:45 »

Pa mozda je to razlog.

Meni se ipak ne svidja to sto se odmah drvlje i kamenje na seljake. Mozda su oni krivci za sve, mozda, ali brate treba prvo protjerati cetnike iz fotelja. No, valjda je i to nebitno. Ili je bitno da su oni gradjani?
Ipak se treba bolje izrazavati, konkretnije.

A ko je tvrdio da su 'oni' krivi za sve, i na njih drvlje i kamenje? Ponekad zaista stičem utisak da Sarajlija ne smije uputiti kritiku nikome izvan Sarajeva, po bilo kojem pitanju, a da ne bude optužen za diskrminaciju isl. Eko je samo iznio jednu tvrdnju, možda ne baš diplomatski rječnikom rečenu, i ispalo je da je seljake optužio da su krivi za sve, isl. I opet ne kontam kakve veze četnici imaju sa tim, i ko je od nas njih branio? Nemojte stavljati u usta ljudima ono što nisu rekli.
*
2
*
0

Edo Alpasini
*
Oflajn
Muško
15389
Vidi Profil
« Odgovori #39 u: Maj 09, 2012, 00:35:48 »

@Edo

Navod
Nisam ja to rekao, samo da su svi oni pametniji, školovaniji itd od gradske djece, je neozbiljna tvrdnja.

el-muharib

Navod
Možda su ta djeca sa sela se pokazala kao kulturnija, pametnija, odgojenija, i školovanija od mnoge gradske djece  

Mislio sam na djecu seljaka koji su sjeli u neke fotelje da su možda se pokazala pametnija i školovanija od MNOGE gradske djece, nigdje ja nisam rekao tu "neozbiljnu tvrdnju" da su svi oni pametniji od sve gradske djece, jer bi to bila u protivnom potvora. Moramo da cijenimo školovani kadar i kapacitet bez obzira odakle dolazio, a pričat protiv korumpiranih školovanih ljudi, bez obzira bili  tatini gradski sinovi ili sinovi seljaka

Smiley

Ova druga rečenica je tačna, sa jednim izuzetkom, koji pokazuje navedeni odnos ne-Sarajlija prema Sarajlijama koji sam u prethodnom postu naveo, a to je ovaj dio:

a pričat protiv korumpiranih školovanih ljudi, bez obzira bili tatini gradski sinovi ili sinovi seljaka

Dakle sinovi seljaka (čak i korumpirani), su samo to, a gradski sinovi (bili korumpirani ili ne) su 'tatini' gradski sinovi. Ne znam smisao ovakvih stavova, ali o ovome sam pričao maloprije, i to meni zna pravo zasmetati.

Što se prve rečenice tiče, odnosno one koju sam komentirao ranije, namjera mi nije bila, kako neki to pokušavaju predstaviti, da omalovažim bilo koga, ko je sposoban, ma odakle dolazio, već da ukažem na to, da nije istina da je razlog velikog broja ljudi sa strane 'u foteljama' njihova sposobnost i superiornost, generalno govoreći, nad gradskom djecom, već jači lobi.
Mada nisam za to ni da Sarajlije dobivaju 'fotelje' na lijepe oči, jer tako nećemo nigdje dogurati, dok god sposobniji ne budu dobivali šansu da se pokažu.
*
2
*
0

Edo Alpasini
*
Oflajn
Muško
15389
Vidi Profil
« Odgovori #40 u: Maj 09, 2012, 00:37:42 »

....eh ,sada pokusavas da generalizujes i pravis pokusaj prestavljanja  STEREOTIPNOG izgleda sela - a to je da svako selo ima masu(milione ovaca,goveda) i dijeca se radjaju s blejanjem istih na uho(novoreodjencetu).To nije bas tako.....

Ne znam koliko koje selo ima stoke, al sigurno svako selo ima više krava i ovaca, nego što ih gradska raja sreće po gradu, složićeš se?
*
1
*
0

Edo Alpasini
*
Oflajn
Muško
15389
Vidi Profil
« Odgovori #41 u: Maj 09, 2012, 00:39:26 »

I ne znam samo kako smo od svake teme u stanju napraviti raspravu i podjelu na 'naše' i 'vaše', bilo da su u pitanju za i kontra Muftije, selefije i sufije, za i protiv IZ, za građane il seljake, itd. itd.
*
3
*
0

Amar Teskeredzic
Oflajn
11510
Vidi Profil
« Odgovori #42 u: Maj 09, 2012, 00:45:53 »

Amar Teskeredzic

Navod
Poenta mog posta je u tome da ako covijek ima nijet za zaradom - to isto moze i ostvariti.Nemoj da se sad vadimo da su u pitanju SRBI(gazde),bilo je tih slucajeva traznje  i kod Bosnjaka.....

...ostajem pri svojoj poenti - bez namijere da nekog vrijedjam....

P.S.
...ipak ,problem je u nama sto smo u mnogim slucajevim jako skuceni(imamo kao neke urodjene komplekse vise vrijednosti - ili jos prostije:bolje on nego ja,i to se vrti u krug)... cenzo
*
0
*
0

....MUDROST JE NEKAD I SUTJETI,JER SVEMU DODJE KRAJ....
monogamni
Oflajn
4481
Vidi Profil
« Odgovori #43 u: Maj 09, 2012, 07:53:53 »

Eko promašio si i loptu i poentu i sve što se ima promašiti.
Po tebi bi jedno dijete sa sela trebalo ostati za ovcama bez obzira što ima potencijala da vodi državu, a jedno iz stare piljarske porodice koja ima grb iz 1972 bi trebalo biti direktor iako mu je krajnji domet da proda ciglu u 2 po ponoći.
*
0
*
0
sister
*
Oflajn
2132
Vidi Profil
« Odgovori #44 u: Maj 09, 2012, 08:04:01 »

I ne znam samo kako smo od svake teme u stanju napraviti raspravu i podjelu na 'naše' i 'vaše', bilo da su u pitanju za i kontra Muftije, selefije i sufije, za i protiv IZ, za građane il seljake, itd. itd.

Dobro primjeceno. Nista drugo nisam ni ja mislila kad sam se "pobunila" protiv djeljenja.
*
0
*
0

Stranica: 1 2 [3] 4 5 ... 17 Idi gore Printaj 
« prethodno sljedeće »
Skoci na:  

Posjetilaca: 69691415
Copyright © IslamBosna.ba