ForumIslamBosnaTražiKontaktŠuraLoginRegistruj se

Privatni kutak

IB - Dućan:

Zadnji tekstovi:

Podrži IB:

Zadnji postovi:

Poruke dana
Aferim dana:
Bezze dana:

Statistika
Poruka: 617820
Tema: 65180
Članova: 57048
Najnoviji član: swixipgd

Popularno

+  IslamBosna Forum
|-+  Forum na bosanskom jeziku
| |-+  Islam (Moderator: Ummu_abdullah)
| | |-+  Sure na arapskom pisane latinicom
0 Članova i 1 Gost citaju ovu temu. « prethodno sljedeće »
Stranica: [1] 2 Idi dolje Printaj
Tema: Sure na arapskom pisane latinicom  (Čitanja 46828 puta)
ensarija_
Oflajn
669
Vidi Profil
« u: Maj 29, 2009, 19:49:44 »

Posto ne ucim Kuran bas najbolje,naravno trudim se da bude sto bolje,u medjuvremenu zelim da naucim neke vece sure iz Kurana,Jasin itd....................Ako neko ima na latinici rijeci arapskog da uplouduje bio bih mu mnogo zahvalan..........
*
0
*
-2
leon262
*
Oflajn
Muško
2940
Vidi Profil
« Odgovori #1 u: Maj 29, 2009, 20:18:34 »

Selam,

Postoji program Zekr. Smiley

Gdje imaš i arapski, možeš paralelno staviti i prijevod i transkripciju, i još možeš skinuti recitaciju.

Prvo skineš osnovni program http://zekr.org/quran/

Onda skineš prijevod na bosanski i englesku transliteraciju http://zekr.org/quran/translations

I onda dobiješ ovo:

*
0
*
0
ensarija_
Oflajn
669
Vidi Profil
« Odgovori #2 u: Maj 29, 2009, 22:14:36 »

Selam,

Postoji program Zekr. Smiley

Gdje imaš i arapski, možeš paralelno staviti i prijevod i transkripciju, i još možeš skinuti recitaciju.

Prvo skineš osnovni program http://zekr.org/quran/

Onda skineš prijevod na bosanski i englesku transliteraciju http://zekr.org/quran/translations

I onda dobiješ ovo:

Allah te nagradio za ovo,ali ja se nisam dobro izrazio,mislio sam na latinici da mi pise npr. kulhuvalahu ehad Allahu samed itd..........znaci onako kako se cita na arapskom da mogu napamet naucit jer kako sam rekao ne citam 100posto dobro arapski,a i da budem siguran da to sto ucim je ispravno.......
*
0
*
0
leon262
*
Oflajn
Muško
2940
Vidi Profil
« Odgovori #3 u: Maj 29, 2009, 22:17:58 »

pa, s desne strane ti je latinica.
Ti možeš staviti bez prijevoda, da ti bude samo arapski+latinica.

npr.

1. pročitaš sam na arapskom

2. zatim pogledaš da li si dobro pročitao jer ti piše na latinici

3. a onda još možeš pustiti recitaciju od nekog šejha, pa vidiš da li si pravilno izgovorio.
*
0
*
0
Zulkarnejn
Oflajn
3835
Vidi Profil
« Odgovori #4 u: Maj 29, 2009, 22:19:44 »

Ulema se protivi transkripciji Kur'ana, jer se time iskrivljuje Allahova riječ i gubi žar za učenjem arapskog pisma i jezika.

Međutim, ako te baš zanima, urađena je transkripcija cijelog Kur'ana, nedavno, pa možda mogneš doći do nekog primjerka. Na netu ga sigurno nemaš, a i štampanom izdanju budi radostan ako ga uspiješ naći, jer je to otišlo ko' halva. Ja sam kupio par primjeraka, o je bila otimačina za njih, bukvalno. Tiraž je bio mal, svega 500 komada, mada je haman bilo i drugo izdanje.
*
0
*
0

Prije nego što popravite svijet, popravite česmu u svojoj kući. Svijet bi bio mnogo srećniji i ljepši kad bi svako samo popravio česmu ili makar oprao svoje zube.
ensarija_
Oflajn
669
Vidi Profil
« Odgovori #5 u: Maj 29, 2009, 22:37:54 »

pa, s desne strane ti je latinica.
Ti možeš staviti bez prijevoda, da ti bude samo arapski+latinica.

npr.

1. pročitaš sam na arapskom

2. zatim pogledaš da li si dobro pročitao jer ti piše na latinici

3. a onda još možeš pustiti recitaciju od nekog šejha, pa vidiš da li si pravilno izgovorio.
Ovo je super,ali mozes li mi poslati da mogu isprintat recimo u wordu i da mi je lakse citati,ovaj na latinici.....................selam
*
0
*
0
leon262
*
Oflajn
Muško
2940
Vidi Profil
« Odgovori #6 u: Maj 29, 2009, 23:49:10 »

Što hočeš? Samo latinicu bez arapskog?

*
0
*
0
leon262
*
Oflajn
Muško
2940
Vidi Profil
« Odgovori #7 u: Maj 29, 2009, 23:56:02 »

evo ti u pdf-formatu, samo transliteracija.

http://www.megaupload.com/?d=SE03FM1E
*
0
*
0
crveni oktobar
Oflajn
Žensko
365
Vidi Profil
« Odgovori #8 u: Maj 30, 2009, 00:35:21 »

Esselamu alejkum

Ensarija brate, mislis vjerovatno na latinicnu transkripciju.
ne znam gdje zivis (Bosna ili vani) ali ako zivis u SA ili imas priliku doci u SA, pogledaj u haremu Begove dzamije knjizaru, ja sam tu kupila Kur'an (ne znam kakva je sitaucija sada i da li ga imaju) koji ima latinicnu transkripciju, prevod na bosanski jezik koji je uradio B.Korkut i naravno na arapskom, i uz to je dosao cd gdje je proucen cijeli Kur'an. Ovo bih ti preporucila jer mozes pratiti latinicnu transkripciju (ukoliko nisi dobar sa arapskim) i istovremeno pratiti ucaca Kur'ana na cd-u i tako izbjeci greske pri izgovaranju.
Ukoliko ne nadjes ni jednu opciju da ti odgovara, bujrum me na pp, ja cu slikati svaku stranicu po stranicu Kur'ana i poslati ti na mail (ili staviti ovdje) (ako zelis mogu ti postaviti jednu stranicu da vidis pa ti vidi kako ti najbolje odgovara)

Selam!
*
0
*
0

Ti si majka/otac i ti si ogledalo svom djetetu, onako kako se ti ponasas tako ce se i dijete ponasati, zato PAZI STA GOVORIS I RADIS, sutra ces to naci kod svog djeteta.
Pukovnik

« Odgovori #9 u: Maj 30, 2009, 00:57:32 »

i mozda dobijes DVD sa filmom "Lov na Crveni Oktobar"...
*
0
*
0
ensarija_
Oflajn
669
Vidi Profil
« Odgovori #10 u: Maj 30, 2009, 01:15:20 »

evo ti u pdf-formatu, samo transliteracija.

http://www.megaupload.com/?d=SE03FM1E
e hvala ti puno nek te Allah nagradi.............selam................ovo ce posluzit
*
0
*
0
ensarija_
Oflajn
669
Vidi Profil
« Odgovori #11 u: Maj 30, 2009, 01:17:15 »

Esselamu alejkum

Ensarija brate, mislis vjerovatno na latinicnu transkripciju.
ne znam gdje zivis (Bosna ili vani) ali ako zivis u SA ili imas priliku doci u SA, pogledaj u haremu Begove dzamije knjizaru, ja sam tu kupila Kur'an (ne znam kakva je sitaucija sada i da li ga imaju) koji ima latinicnu transkripciju, prevod na bosanski jezik koji je uradio B.Korkut i naravno na arapskom, i uz to je dosao cd gdje je proucen cijeli Kur'an. Ovo bih ti preporucila jer mozes pratiti latinicnu transkripciju (ukoliko nisi dobar sa arapskim) i istovremeno pratiti ucaca Kur'ana na cd-u i tako izbjeci greske pri izgovaranju.
Ukoliko ne nadjes ni jednu opciju da ti odgovara, bujrum me na pp, ja cu slikati svaku stranicu po stranicu Kur'ana i poslati ti na mail (ili staviti ovdje) (ako zelis mogu ti postaviti jednu stranicu da vidis pa ti vidi kako ti najbolje odgovara)

Selam!
Hvala tebi,ali evo brat leon mi je poslao sto ce biti ok,a to bi definitivno mogao uzeti,ako je tako dobro........selam
*
0
*
0
trazitelj
Oflajn
Muško
72
Vidi Profil
« Odgovori #12 u: Maj 30, 2009, 05:22:27 »

Esselamun alejkum

Eto leon262 dosta su ti dali ali opet imas problem ako neznas citati  engleski jer pogledaj ovo

Bismi Allahi alrrahmani alrraheemi  ,  a ti bi zelio da pise  Bismillaahi-r-rahmaani-r-rahiim

Crveni oktobar haj ako ti nije mrsko slikaj nam to pa postavi na rapidshare ili megaupload  Grin Wink Smiley

sto se tice toga da ljudi dosta grijese prilikom citanja latinice tacno je, stoga sjedi i dobro slusaj kuran kako drugi uce pa poredi sa latinicom, ali opet sta ti fali nauciti sufara i rahat si  bra

Allahimanet
*
0
*
0
ensarija_
Oflajn
669
Vidi Profil
« Odgovori #13 u: Maj 30, 2009, 12:17:32 »

Esselamun alejkum

Eto leon262 dosta su ti dali ali opet imas problem ako neznas citati  engleski jer pogledaj ovo

Bismi Allahi alrrahmani alrraheemi  ,  a ti bi zelio da pise  Bismillaahi-r-rahmaani-r-rahiim

Crveni oktobar haj ako ti nije mrsko slikaj nam to pa postavi na rapidshare ili megaupload  Grin Wink Smiley

sto se tice toga da ljudi dosta grijese prilikom citanja latinice tacno je, stoga sjedi i dobro slusaj kuran kako drugi uce pa poredi sa latinicom, ali opet sta ti fali nauciti sufara i rahat si  bra

Allahimanet

Znam ja citati Kuran,sufaru normalno,ali to nije bas tako tecno i desi se da pogrjesim ponekad u vezivanju recimo..........................selam
*
0
*
0
crveni oktobar
Oflajn
Žensko
365
Vidi Profil
« Odgovori #14 u: Maj 30, 2009, 23:46:09 »

i mozda dobijes DVD sa filmom "Lov na Crveni Oktobar"...
poenta brate Pukovnice?  Smiley

Trazitelju imas od mene PP jer cu ti poslati jedan dio pa ti vidi da li ti odgovara.

Selam
*
0
*
0

Ti si majka/otac i ti si ogledalo svom djetetu, onako kako se ti ponasas tako ce se i dijete ponasati, zato PAZI STA GOVORIS I RADIS, sutra ces to naci kod svog djeteta.
Stranica: [1] 2 Idi gore Printaj 
« prethodno sljedeće »
Skoci na:  

Posjetilaca: 71329397
Copyright © IslamBosna.ba