Kako uništiti sihir???

<< < (37/68) > >>

hasan:

hvala vam svima, neka vas Allah nagradi. ona se vec osjeca bolje, al je jos glava boli i strah je kad se sjeti onog svega, al je dosta bolje...

Selam alejkum.

Ebu Bekr:

Alejkumu selam.
Amin.
 :mashaAllah: baš fino, da joj je bolje. Eto sad samo neka postupi kako sam ti napisao, pa će inšaAllah biti sve uredu.

sabahudin:

Selam alejkum. Imam pitanje!

Mati mi je prije pet godina imala dzinske napade. Bila je u teskoj situaciji, stalno je plakala, bila depresivna, bila cak na psihijatriji neko vrijeme. Poslije je isla kod nekog
hodze, ocito sihirbaza, dzahilcina neki, dao joj hamajliju-zapis, koju je ona nosila,
dugo vremena. Uglavnom poslije toga joj je bilo bolje (?), ne razumijem kako, al et..

Sad je dobro, ali stalno me odvraca od vjere, (ne govori da ostavim namaz, ali sve drugo joj
smeta, sto ide uz vjeru). Par puta je znala zaplakat, dok pricamo, i govori mi da zelim da
je se rijesim sto prije (?), a to nije istina. Od kad sam u vjeri, trudim se da joj cinim
dobrocinstvo koliko mogu, i zaista to i radim. Ona jednostavno to ne vidi, i pored sto je
to ocito.

Jos nesto bitno. Kaze da ima taj zapis jos, da ga drzi na nekom mjestu.
Da li je moguce da je taj dzin ju jos opsjeda i nakon pet godina?
Sta bi bilo najbolje da uradim?
Ne znam kako da uopste i govorim o tom zapisu sa njom, kad je osjetljiva u vezi vjere uopste.

Ebu Bekr:

Alejkumu selam.

Džin može biti uz insana uz Allahovu dš.š. dozvolu do smrti.

Nerazumiješ kako joj je bilo bolje. Da ti objasnim. Džin i sihirbaz sklopita savez. On naredi džinu, da pusti insana neko vrjeme na miru, tako da insan počne vjerovati u taj zapis i stim je počinio kufr-nevjerovanje u Allaha dž.š..

Par izreka Poslanika s.a.w.s., vezanih za sihr i crnu magiju:

Safijja bint Ebu Ubejd r.a., prenosi: "Ko ode gataru, zatraži mu uslugu i povjeruje mu u to – neće mu se ukabuliti namaz četrdeset dana!" (Sahihu el-Tergib vel-Terhib, br.3046.)

Abdullah b. Mes'ud r.a., prenosi: "Ko ode gataru ili sihirbazu ili vračaru – pa mu zatraži uslugu i povjeruje mu u ono što zbori – taj je uznevjerovao u ono što je objavljeno Muhammedu s.a.w.s.!" (Sahihu el-Tergib vel-Terhib, br.3048.)

Ebu Musa el-Eš'ari r.a., prenosi: "U džennet neće ući osoba koja je notorni alkoholičar, niti osoba koje vjeruje u magiju niti osoba koja kida rodbinske veze!" (Sahihu el-Tergib vel-Terhib, br.3050.)

Ibnu Abbas r.a., prenosi: "Ko se poduči astrologiji podučio se jednom dijelu sihra/magije, kolko god uveća - uvećaće mu se." (Sahihu el-Tergib vel-Terhib, br.3051.)

Znači džin je svoju zadaću obavio. Odvratio je tvoju mater od vjere, a za uzvrat ju je ostavio na miru.

Pitaj je onako, da se praviš da neznaš. Šta joj taj zapis znači, te ako ti može navesti išta iz Kur'ana gdje piše, da je to dobro. Ako vidiš ljutitu reakciju znaš da tude nešto neštima.

el-muharib:

Navedi iz: sabahudin na Novembar 12, 2010, 19:29:17

Selam alejkum. Imam pitanje!

Mati mi je prije pet godina imala dzinske napade. Bila je u teskoj situaciji, stalno je plakala, bila depresivna, bila cak na psihijatriji neko vrijeme. Poslije je isla kod nekog
hodze, ocito sihirbaza, dzahilcina neki, dao joj hamajliju-zapis, koju je ona nosila,
dugo vremena. Uglavnom poslije toga joj je bilo bolje (?), ne razumijem kako, al et..

Sad je dobro, ali stalno me odvraca od vjere, (ne govori da ostavim namaz, ali sve drugo joj
smeta, sto ide uz vjeru). Par puta je znala zaplakat, dok pricamo, i govori mi da zelim da
je se rijesim sto prije (?), a to nije istina. Od kad sam u vjeri, trudim se da joj cinim
dobrocinstvo koliko mogu, i zaista to i radim. Ona jednostavno to ne vidi, i pored sto je
to ocito.

Jos nesto bitno. Kaze da ima taj zapis jos, da ga drzi na nekom mjestu.
Da li je moguce da je taj dzin ju jos opsjeda i nakon pet godina?
Sta bi bilo najbolje da uradim?
Ne znam kako da uopste i govorim o tom zapisu sa njom, kad je osjetljiva u vezi vjere uopste.

Ako je tvoja majka Allah je sačuvao i izliječio, imala džinnske napade kako tvrdiš, taj hodža-sihirbas joj je dao hamajliju pomoću koje je zadužio ili naredio džinu ili džinima da otjeraju džin ekoji su tvoju majku napadali..i ona je sada mirna od tih džinna..ali u njoj i sa njom su sada drugi džinni..poslati od tog hodže sihirbasa..možda ih ima raznih..to je teško reči..ali im izgleda itekako smetaš ti, tvoje pridržavanje vjere i dobročinstvo prema njoj..očito preko nje stavljaju smutnju između vas..

šta uraditi? hm..teško je sada reči, pogotovo kada je satrije čeljade u pitanju koje vjeruje tim hodžama, subhanAllah..ako nađeš hamajliju ili taj zapis i uništiš..mogli bi je i prvi i ti sad džinni napasti...jedino da doviš za nju..ili ako je mogneš ubijediti da ode kod kakvog liječnika Kur'anom..što če biti malo teže..jer sve i kad bi htjela..džinn bi je odgovarali...ne znam, što se mene tiče specifična je to situacija...posavjetuj se sa nekim iskusnim liječnikom...imaš Almira Omeraševića u Zenici, Enesa brat u zavidovićima, Abdurezaka u Sarajevu..nazovi pa upitaj i objasni stanje  Allha da vam olakša AMIN

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica