ForumIslamBosnaTražiKontaktŠuraLoginRegistruj se

Privatni kutak

IB - Dućan:

Zadnji tekstovi:

Podrži IB:

Zadnji postovi:

Poruke dana
Aferim dana:
Bezze dana:

Statistika
Poruka: 616564
Tema: 65130
Članova: 56864
Najnoviji član: Eljheme

Popularno

+  IslamBosna Forum
|-+  Forum na bosanskom jeziku
| |-+  Islam (Moderator: Ummu_abdullah)
| | |-+  Kako Sije obavljaju namaz
0 Članova i 1 Gost citaju ovu temu. « prethodno sljedeće »
Stranica: [1] Idi dolje Printaj
Tema: Kako Sije obavljaju namaz  (Čitanja 4195 puta)
reloaded_
Oflajn
Muško
198
Vidi Profil
« u: April 16, 2009, 08:05:35 »

Uvudio sam da mnoga braca i sestre kada ih upitam da li bi znali objasniti nemuslimanu koji ih pita u cemu se razlikuje namaz nas i siija, mnogi jednostavno nemaju pojma...
Cisto edukativnih razloga radi, dobro je da sunitski muslimani vide kako sije uce ezan, ikamet i kako klanjaju, pa da znaju objasniti razlike kada nas nemuslimani upitaju u cemu se razlikujemo od sija...Ovo ispod je siitski video o tome kako se obavlja namaz...Ovo postavljam zato sto su mene i jednog arapa jedne prilike neke siije zvali da klanjamo s njima u dzematu i mi smo klanjali...I ja nisam imao pojma kolike su razlike dok nisam taj put klanjao s njima...I ovaj arap mi je rekao da ce on ponoviti namaz jer nije siguran da li nam je validan...Ja sam takodje ponovio...Kasnije su me mnogi muslimani ispitivali o tome koje su to razlika, a ja im nisam znao fino objasniti...Veoma je intersantno vidjeti koje su razlike i zaista se covjek iznenadi...Cisto, ako budete u takvoj situaciji da znate koje su to razlike...Takodje covjek shvati da su razlike izmedju nacina obavljanja namaza 4 sunitska mezheba minorne u poredjuje s ovim...

1/3:

2/3:

3/3:
*
0
*
0

teha2

« Odgovori #1 u: April 16, 2009, 08:11:07 »

Uvudio sam da mnoga braca i sestre kada ih upitam da li bi znali objasniti nemuslimanu koji ih pita u cemu se razlikuje namaz nas i siija, mnogi jednostavno nemaju pojma...

To je goruci problem nama sunitima pa zato svi moramo da to znamo .... i da znamo detaljno nabrojati u sta svaka od sitskih sekti vjeruje ....
Mnogo je vazno ....
*
0
*
0
AbdulFaatir
*
Oflajn
23624
Vidi Profil
« Odgovori #2 u: April 16, 2009, 09:31:42 »

treba te kandidovati za nobelovu nagradu. vidiš, ja, glupan, u proteklu deceniju i kusur, koliko me namaz malo više interesuje, nikad se nisam sjetio jedne tako mudre i korisne stvari. svaka čast  , za svaku pohvalu, sad sam i ja naučio i mogu na miru umrijeti na istini
*
0
*
0

"I ne služite se zakletvama svojim zato da biste jedni druge varali, da se ne bi pokliznula noga koja čvrsto stoji, i da ne biste nesreću iskusili zato što ste od Allahova puta odvraćali; a patnja velika vas još čeka."
Ebu Mustafa
Oflajn
Muško
353
Vidi Profil
« Odgovori #3 u: April 16, 2009, 09:58:04 »

@reloaded_ Ovo jeste korisna stvar i korisno znanje. Nije od gorućih tema u islamu, ali je svakako korisno znati ove neke detalje. Treba upoznat i šiijske obrede, što da ne. Allah te nagradio... Smiley
*
0
*
0

“Loši ljudi u svojim nastojanjima da svijet pretvore u gore mjesto za život nemaju niti jedan slobodan dan! Zašto bih i ja imao?!”
Ebu Mustafa
Oflajn
Muško
353
Vidi Profil
« Odgovori #4 u: April 16, 2009, 10:08:31 »

@teha2 Sve što je vezano za akidu je veoma važno.
*
0
*
0

“Loši ljudi u svojim nastojanjima da svijet pretvore u gore mjesto za život nemaju niti jedan slobodan dan! Zašto bih i ja imao?!”
AbdulFaatir
*
Oflajn
23624
Vidi Profil
« Odgovori #5 u: April 16, 2009, 10:11:10 »

@reloaded_ Ovo jeste korisna stvar i korisno znanje. Nije od gorućih tema u islamu, ali je svakako korisno znati ove neke detalje. Treba upoznat i šiijske obrede, što da ne. Allah te nagradio... Smiley

Ebu Mustafa, nije valjda da ti ovo nisi znao?

@teha2 Sve što je vezano za akidu je veoma važno.

pa zasto nam ne opisujete onda akidu krscana, ahmedija,alevita?
nego samo akidu sekte koja ima najjacu muslimanski drzavu na bliskom istoku
*
0
*
0

"I ne služite se zakletvama svojim zato da biste jedni druge varali, da se ne bi pokliznula noga koja čvrsto stoji, i da ne biste nesreću iskusili zato što ste od Allahova puta odvraćali; a patnja velika vas još čeka."
Jasko_abdullah
*
Oflajn
Muško
12984
Vidi Profil
« Odgovori #6 u: April 16, 2009, 10:15:46 »

rasprave o shijama jok na mojoj strazi Grin
*
0
*
0