ForumIslamBosnaTražiKontaktŠuraLoginRegistruj se

Privatni kutak

IB - Dućan:

Zadnji tekstovi:

Podrži IB:

Zadnji postovi:

Poruke dana
Aferim dana:
Re: Cerić vs Izetbegovic od Invandrare +1

Bezze dana:

Statistika
Poruka: 615462
Tema: 65085
Članova: 56771
Najnoviji član: LZ56

Popularno

+  IslamBosna Forum
|-+  Forum na bosanskom jeziku
| |-+  Dijalog s nemuslimanima (Moderator: ummuSumejja)
| | |-+  Bioenergija, liječenje Kuranom, i sl...
0 Članova i 1 Gost citaju ovu temu. « prethodno sljedeće »
Stranica: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi dolje Printaj
Tema: Bioenergija, liječenje Kuranom, i sl...  (Čitanja 41300 puta)
leon262
*
Oflajn
Muško
2940
Vidi Profil
« Odgovori #15 u: Februar 25, 2009, 15:19:20 »

Navod
Pa zar nije fino da se plati covjeku koji se trudi da te uz Allahovu pomoc izlijeci? Zar nije to po sunnetu? Pa nemore valda svak sam sebe lijecit?
I naravdno nece covjek prakticar koji zna nesto o islamu ici vračevima da ga lijece Huh?, to neznalice rade.

Ako te neko drugi lijecii neznacii automaticno da te Allah nelijeci...come on..kada bi svak sam sebe lijecio nebi onda nikad ni isli doktorima. Wink

Evo primjer lijecenja Kur'anom ( kada te neko drugi lijeci, uz Allahovu pomoc):
to je drugo, ako netko izgovara Kuran..., i zna nešto o tome,
pogledao sam ovaj video, ne kažem da nema ljudi koji su pogođeni time, ali u tako velikom broju, valjda ih je 10 tamo koji su pokazali neke znakove, a mislim da to nije baš tako česta pojava...
*
0
*
0
AbdulFaatir
*
Oflajn
23624
Vidi Profil
« Odgovori #16 u: Februar 25, 2009, 15:21:20 »

Navod
Pa zar nije fino da se plati covjeku koji se trudi da te uz Allahovu pomoc izlijeci? Zar nije to po sunnetu? Pa nemore valda svak sam sebe lijecit?

ja ne znam da jeste po sunnetu, a mozda ti mozes da dokazes?
*
0
*
0

"I ne služite se zakletvama svojim zato da biste jedni druge varali, da se ne bi pokliznula noga koja čvrsto stoji, i da ne biste nesreću iskusili zato što ste od Allahova puta odvraćali; a patnja velika vas još čeka."
Akhi_N
Oflajn
4691
Vidi Profil
« Odgovori #17 u: Februar 25, 2009, 16:10:13 »

Navod

ja ne znam da jeste po sunnetu, a mozda ti mozes da dokazes?

Selam alejkum

Evo naso sam malo info. Izgleda da je bolje valda da se lijeci covjek sam nego da ga drugi lijeci, ali valda moze te drugi lijecit i more mu se platit.

Others performing ruqya on us

It is permissible and recommended for others, especially those experienced in Ruqya, to volunteer to perform ruqya in the manner described above without the suffering person seeking from them to perform ruqya. This is better as the trust of the one suffering remains focused completely on Allah and not a little is lost turning and depending on piety of others for success of ones own health and needs. It is permissible though not recommended for a person suffering to seek another pious person instead of himself to perform ruqya and even to pay him wages for his treatment. However, this is only so long as the dependency of the ailing person is on Allah and not on the reciter of Ruqya. In either case, the people reciting are only a means just like the medicine whereas it is Allah alone who is ultimately capable of curing the illness

Narrated Ibn 'Abbas: The Prophet once came out to us and said. "Some nations were displayed before me. A prophet would pass in front of me with one man and another with two men and another with a group of people and another with nobody with him. Then I saw a great crowd covering the horizon and I wished that they were my followers but it was said to me. 'This is Moses and his followers.' Then it was said to me. 'Look'' I looked and saw a big gathering with a large number of people covering the horizon. It was said. "Look this way and that way.' So I saw a big crowd covering the horizon. Then it was said to me. "These are your followers and among them there are 70.000 who will enter Paradise without (being asked about their) accounts. " Then the people dispersed and the Prophet did not tell who those 70.000 were. So the companions of the Prophet started talking about that and some of them said. "As regards us we were born in the era of heathenism but then we believed in Allah and His Apostle . We think however that these (70.000) are our offspring." That talk reached the Prophet who said. "These (70.000) are the people who do not draw an evil omen from (birds) and do not get treated by branding themselves and do not treat with Ruqya but put their trust (only) in their Lord." then 'Ukasha bin Muhsin got up and said. "O Allah's Apostle! Am I one of those (70.000)?" The Prophet said. "Yes." Then another person got up and said. "Am I one of them?" The Prophet said. " 'Ukasha has anticipated you." Volume 7. Book 71. Number 648

Sahih Bukhari Hadith (Volume 7, Number 632) Narrated Abu Said Al-Khudri (May Allah be pleased with him)

Some of the companions of the Prophet (prayers and peace be upon him) came across a tribe amongst the tribes of the Arabs, and that tribe did not entertain them. While they were in that state, the chief of that tribe was bitten by a snake (or stung by a scorpion). They said, (to the companions of the Prophet (prayers and peace be upon him) ), “Have you got any medicine with you or anybody who can treat with Ruqya?” The Prophet’s (prayers and peace be upon him) companions said, “You refuse to entertain us, so we will not treat (your chief) unless you pay us for it.” So they agreed to pay them a flock of sheep. One of them (the Prophet’s (prayers and peace be upon him) companions) started reciting Surat-al-Fatiha and gathering his saliva and spitting it (at the snake-bite). The patient got cured and his people presented the sheep to them, but they said, “We will not take it unless we ask the Prophet (prayers and peace be upon him) (whether it is lawful).” When they asked him, he smiled and said, “How do you know that Surat-al-Fatiha is a Ruqya? Take it (flock of sheep) and assign a share for me.”

Sahih Bukhari Hadith (Volume 7, Number 633) Narrated Ibn ‘Abbas (May Allah be pleased with him)

Some of the companions of the Prophet (prayers and peace be upon him) passed by some people staying at a place where there was water, and one of those people had been stung by a scorpion. A man from those staying near the water, came and said to the companions of the Prophet (prayers and peace be upon him) , “Is there anyone among you who can do Ruqya as near the water there is a person who has been stung by a scorpion.” So one of the Prophet’s (prayers and peace be upon him) companions went to him and recited Surat-al-Fatiha for a sheep as his fees. The patient got cured and the man brought the sheep to his companions who disliked that and said, “You have taken wages for reciting Allah’s Book.” When they arrived at Medina, they said, -O Allah’s Apostle! (This person) has taken wages for reciting Allah’s Book.” On that Allah’s Apostle said, “You are most entitled to take wages for doing a Ruqya with Allah’s Book.”

*
0
*
0

Allah has written, ‘I WILL BE VICTORIOUS, I AND MY MESSENGERS.’ Allah is Most Strong, All-Mighty.  (Surat Al-Mujadala: 21)
Ceylan
Oflajn
2003
Vidi Profil WWW
« Odgovori #18 u: Februar 25, 2009, 19:33:14 »

ali u tako velikom broju, valjda ih je 10 tamo koji su pokazali neke znakove, a mislim da to nije baš tako česta pojava...

ma iako u prosjeku sigurno nema mnogo ljudi koji "boluju" od toga.. s obzirom da na ovakva mjesta idu najcesce oni kojima je pomoc potrebna, a ne i oni koji su 'zdravi', ipak je moguce. Ako odemo u bolnici, vrlo vjerovatno cemo naci vise bolesnika na jednom mjestu, nego na ulici  Tongue
no ja mislim da je najbolje uciti ona sura koja si spomenuo. Ako postoji potreba onda i za rukjom..ali mislim da je vecina nas muslimana malo lijena, pa nam dobro dodje takav izgovor.. i lakse nam da krivimo dzina za nase propuste, neg nas  Grin 
hidzama mi je isto pravo interesantna, ali da ne pricam na pamet, mozda neko postavi tekst o njoj.

selam alejkum
*
0
*
0

Oni ce dobiti dvostruku nagradu zato sto trpe i sto lijepim zlo uzvracaju i sto od onoga sto im dajemo udjeljuju; a kad cuju ruzan govor, od njega se okrenu i reknu: „Nama nasa djela , a vama vasa djela; mir vama! Mi ne zelimo drustvo neukih.“
(Kur'an, 28:54-55)
crnileptir
*
Oflajn
13393
Vidi Profil
« Odgovori #19 u: Februar 25, 2009, 19:39:51 »

Imate ovdje neke odgovore na sva ta pitanja
http://www.islambosna.ba/index.php/pitanja-i-odgovori/22-Medicina/158-lijeenje-bioenergijom-

http://www.islambosna.ba/index.php/pitanja-i-odgovori/20-%C5%A0irk,%20sujevjerje%20i%20sihr

*
0
*
0

"Smrt je jedna...pa neka bude na Allahovom putu." Šejh Abdullah Azam
leon262
*
Oflajn
Muško
2940
Vidi Profil
« Odgovori #20 u: Februar 25, 2009, 19:45:43 »

Navod
ma iako u prosjeku sigurno nema mnogo ljudi koji "boluju" od toga.. s obzirom da na ovakva mjesta idu najcesce oni kojima je pomoc potrebna, a ne i oni koji su 'zdravi', ipak je moguce. Ako odemo u bolnici, vrlo vjerovatno cemo naci vise bolesnika na jednom mjestu, nego na ulici
samo želim istaknuti da postoje i drugi razlozi zašto osoba može reagirati na to kad ide kod nekog da mu makne sihr ili dok uču Kuran.
Od toga da može biti u pitanju neki neurotični poremećaj ili neka psihoza, ili sugestija, tj. da ne treba u svakom problemu vidjeti džinne.

A sigurno ima ljudi koji stvarno imaju problema s džinnima, itd., ali mislim da su u manjini.
*
0
*
0
leon262
*
Oflajn
Muško
2940
Vidi Profil
« Odgovori #21 u: Februar 25, 2009, 19:55:18 »

Nemam ja neko veliko znanje o sihrima i džinnima, a pošto oni spadaju u domen gajba o kojem ne možemo sve potpuno znati,
nije da me previše interesira, bolje je umjesto bavljenja džinnima čitati Kuran Smiley
*
0
*
0
kawkaz
Oflajn
601
Vidi Profil
« Odgovori #22 u: Mart 02, 2009, 12:05:01 »

a ne ići nekim sumnjivim tipovima kojima moram platiti za ono za što mi je dovoljan Allah, dž.š. i Njegova pomoć.
Smatram da jedino Bog može nešto otkloniti, a ne neki ljudi koji se bave tko zna čim.

Pa nije ni svaki kirurg poslan od Boga Wink
Ovaj Domančić recimo tvrdi da to nije njegovo, nego Božje, pa je metodu odbio patentirati, i kaže nešto sasvim logično - da kada nešto ne možemo shvatiti, nazivamo to čudom, a nije čudo. Mislim, time izbjegava sebi pripisati neke natprirodne moći.
« Last Edit: Mart 02, 2009, 12:11:45 od kawkaz »
*
0
*
0
kawkaz
Oflajn
601
Vidi Profil
« Odgovori #23 u: Mart 02, 2009, 12:07:57 »

mislim da ljudi pretjeruju kad u svemu vide uroke i magiju, dzinne.

Aha, ti si se na ovo vezao..nene, govorim o liječenju bolesti, fizičkih, od leukemije, do izliječenja gangrene(!!!), o čemu je bila emisija s tim Domančićem, inače mu je metoda postala službena metoda liječenja u Irskoj, VB, Austriji i sada će je priznati i u Sloveniji. U emisiji su govorili,osim pacijenata, kirurzi, liječnici, koji rade na klinikama u Ljubljani, Austriji...
*
0
*
0
AbdulFaatir
*
Oflajn
23624
Vidi Profil
« Odgovori #24 u: Mart 02, 2009, 18:09:37 »

A kakva mu je metoda? I gdje u austriji se ona primjenjuje? Imal neka referenca?
*
0
*
0

"I ne služite se zakletvama svojim zato da biste jedni druge varali, da se ne bi pokliznula noga koja čvrsto stoji, i da ne biste nesreću iskusili zato što ste od Allahova puta odvraćali; a patnja velika vas još čeka."
kawkaz
Oflajn
601
Vidi Profil
« Odgovori #25 u: Mart 03, 2009, 11:23:28 »

A kakva mu je metoda? I gdje u austriji se ona primjenjuje? Imal neka referenca?

Probaj upisati Zdenko Domančić, ja nisam na netu gledao, ali vjerojatno će biti toga.Navodno mu se metoda primjenjuje u nekim državnim klinikama, i Slovenija sufinancira njegov rad. Emisija se oslanjala na to kako mi Hrvati sve znanstvenike koji nesto vrijede lagano otpilimo pa moraju traziti podrsku vani,a kad tamo naprave uspjeh hvalimo se kako su "naši".
*
0
*
0
kawkaz
Oflajn
601
Vidi Profil
« Odgovori #26 u: Mart 03, 2009, 11:30:06 »

http://www.domancicmethod.eu/faq.html#z4
http://www.domanciczdenko.eu/
http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/zdenko-domancic-covjek-koji-pametnom-energijom-lijeci-sve-bolesti.html -----ovdje je neka emisija s njim
*
0
*
0
leon262
*
Oflajn
Muško
2940
Vidi Profil
« Odgovori #27 u: Mart 03, 2009, 13:11:11 »

bez da ulazim u istinitost takvih liječenja (bioenergija), svejedno mi je sve to jako sumjnjivo, ta liječenja, tipa bioenergija, kristali....
Teško mi je u to povjerovati....
*
0
*
0
kawkaz
Oflajn
601
Vidi Profil
« Odgovori #28 u: Mart 03, 2009, 17:04:09 »

Meni se neke stvari čine dosta prihvatljivima, npr. akupunktura, a ima i stvari koje me intrigiraju čisto jer su bile predmetom provjeravanja, pa i uništavanja podataka o istraživanjima, te zatvaranjima, od strane američke vlade, u suradnji s farmaceutskim kompanijama i sl ( npr. takozvana orgonska energija )...A i Tesla je imao ideju i navodno, rješenje, za prijenos električne energije bez fizičkog vodiča (žice), pa su ga zeznuli, i tek nedavno to otkriveno...Kina obiluje znanjima koja se ne temelje na znanstveno dokazanim činjenicama, već više intuitivnim spoznajama, a vedsko znanje također se prihvaća sve češće i na zapadu, i pokazuje svoju utemeljenost.
*
0
*
0
Hajrullah
Oflajn
689
Vidi Profil
« Odgovori #29 u: Mart 09, 2009, 09:59:34 »

Med je lijek za tijelo a Kur*an a.m. za dusu.
Prouciti u šake ihlas,felek i nas i protrljati pa staviti na bolno mjesto sam saznao daje bila praksa plemenitoga Poslanika Muhammed a.s.
I cak daje znao cijelo tijelo potrati rukama i bez boli.
Snaga ova tri najkraca sureta od zastite protiv dzinna i sejtana,mozda ima veci znalac odmene da pojasni.
Lijecenje Kur*anom-rukja opsihrenih.
*
0
*
0
Stranica: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi gore Printaj 
« prethodno sljedeće »
Skoci na:  

Posjetilaca: 68487564
Copyright © IslamBosna.ba